Top 5 trików których używają firmy sprzątające

Wskazówki dotyczące sprzątania to małe kąski informacji, które są przekazywane od jednej osoby do drugiej, aby ułatwić Ci pracę. Sprzątanie domu może być czasem bardzo przytłaczające. Kiedy myślisz o całym projekcie, może się on wydawać bardzo zniechęcający, zwłaszcza jeśli masz ograniczony czas lub masz inne rzeczy, które wolałbyś robić. Oto 5 najlepszych wskazówek dotyczących sprzątania, z których korzystają profesjonaliści, aby Twój dom lśnił czystością w mgnieniu oka.

 1. Organizacja
  Zorganizuj swoje środki czystości i zabierz je ze sobą z pokoju do pokoju. Zanim zaczniesz sprzątać, wyprostuj i zorganizuj pokój.
 2. Spójność
  Pracuj od góry do dołu. Pracując od góry do dołu, kurz opadnie i nie będziesz musiał dwukrotnie odkurzać powierzchni. Aby niczego nie przegapić, za każdym razem poruszaj się po pokoju od prawej do lewej lub od lewej do prawej. Nie pomijaj rzeczy.
 3. Bądź przygotowany
  Ta wskazówka dotycząca czyszczenia pozwoli Ci zaoszczędzić czas później i zapewni czystość podłóg. Upewnij się, że filtry odkurzacza są czyste, aby umożliwić lepsze ssanie, a odkurzacz został opróżniony.
 4. Czyszczenie stali nierdzewnej
  Użyj pasty do mebli na urządzeniach ze stali nierdzewnej, aby uzyskać czysty, lśniący połysk (nie działa tak dobrze z innymi środkami do czyszczenia kurzu). Usuwa smugi i odciski palców, dzięki czemu urządzenia ze stali nierdzewnej wyglądają jak nowe.
 5. Wyczyść kuchenkę mikrofalową w mniej niż 5 minut
  Włóż małą miskę z ½ octu i ½ wody do kuchenki mikrofalowej na 90 sekund, pozostaw na dodatkowe 2 minuty, a następnie wyjmij miskę z kuchenki mikrofalowej i wylej ocet/wodę. Weź mokrą szmatkę i wytrzyj wnętrze kuchenki mikrofalowej, a następnie osusz czystą szmatką. Przyklejone cząstki powinny łatwo się usunąć.