Sprzątanie dla leniwych: 3 triki, które ułatwią Ci sprzątanie

Postaw na styl minimalistyczny

Im mniej rzeczy, tym mniej bałaganu! Dla niektórych być może to trywialne, jednak w ogólnym rozrachunku takie motto pozwala utrzymać porządek w ryzach. Chodzi oczywiście o maksymalne ograniczenie zbędnych przedmiotów i dekoracji. Bałaganiarze, którym trudno zabrać się za sprzątanie powinni pozbyć się wszelkiego rodzaju bibelotów i postawić na styl minimalistyczny. Puste blaty mebli w salonie zawsze łatwiej wyczyścić, unikając przy tym wycierania z kurzu rozmaitych figurek, ramek czy świeczek zapachowych. W kuchni i łazience z kolei zawsze warto zadbać o to, aby każdy drobiazg miał swoje miejsce i zawędrował do konkretnej szafki bądź szuflady.

Urządzenia do sprzątania

Leniuchy doskonale wiedzą, że nic tak nie irytuje, jak monotonne odkurzanie czy zmywanie naczyń. Na szczęście projektanci dbają o to, aby zaprowadzanie porządku w domu było łatwiejsze dzięki nowym technologiom. Jeśli nie lubisz sprzątać, koniecznie zadbaj o sprytne roboty AGD. W takich sytuacjach na pewno sprawdzi się urządzenie samoodkurzające czy karsher o wymiennych końcówkach. Ten drugi nie tylko pomoże w umyciu brudnych powierzchni, ale rownież odkurzaniu półek czy myciu okien lub luster. Oprócz tego, doskonale sprawdzi się również energooszczędna zmywarka oraz pralko-szuszarka, dzięki którym zaoszczędzisz ogrom czasu.

Systematyczne sprzątanie

Każdy leniuch, który nie znosi sprzątania, powinien wprowadzić do swojego rozkładu dnia jedno: systematyczność! Zamiast wyznaczać jeden konkretny dzień na sprzątanie całego mieszkania, postaraj się utrzymywać ład na bieżąco. Aby wprowadzić tę zasadę w życie, ustanów sobie małe zadania i codziennie poświęcaj około 15-20 minut na ich realizację: w poniedziałki czyszczenie zlewu, we wtorki odkurzanie, w środy ścieranie kurzu. Aby umilić sobie czas, koniecznie puść ulubioną muzykę lub lekki serial. Dzięki takim zabiegom nawet nie zauważysz, jak szybko minie Ci czas, a mieszkanie będzie lśniło!